ДП «Полтавастандартметрологія»: бензойна кислота як консервант використовується у більшості країн
ДП «Полтавастандартметрологія» заспокоює споживачів – перевірені молокопереробні підприємства Полтавщини мають позитивні показники якості. Генеральний директор підприємства Віктор Мирунко після публікацій у пресі про те, що в молокопродуктах одного з Полтавських підприємств виявили бензойну кислоту (яка ніби то підвищує смертність щурів), вирішив роз’яснити споживачам суть справи. Офіційні дані ДП «Полтавастандартметрологія» свідчать: у 2009 році до них за атестатами виробництва та сертифікатами відповідності звернулися 11 підприємств молокопереробної галузі Полтавщини.
Серед них: ЗАТ «Гадячсир», ТОВ «Техмолпром», ЗАТ «Білицький молочноконсервний комбінат», ДП «Мілкіленд Україна», ПП «Білоцерківська агропромислова група», ВАТ «Решетилівський маслозавод», ЗАТ «Пирятинський сирзавод», ПП Сасін С.І., ТОВ «Молочна Рів’єра», ТОВ «Ланнівськи молочний комбінат», ВАТ «Лубенський молочний завод». За результатами обстеження виробництва при сертифікації молочної продукції та технічному нагляді за сертифікованою продукцією підприємства мають позитивні результати.
За інформацією Віктора Мирунка, згадані підприємства активно співпрацюють у сфері контролю якості молочної сировини та готової продукції з випробувальним центром підприємства.
Стосовно ж самої бензойної кислоти, повідомлення про яку наробило переполоху в інформаційному просторі не лише області, то у ДП «Полтавастандартметрологія» зазначають: «Бензойна кислота та бензоат натрію дозволені у більшості країн і застосовується в якості консерванту для маргаринів, майонезів і делікатесних продуктів, що містять майонези, широко використовується для консервування маринованих овочів та фруктів, при консервуванні фруктових соків, призначених для подальшої переробки, а також безалкогольних напоїв. У молочній продукції не використовується, оскільки проти молочнокислих бактерій бензойна кислота малоефективна. Вона добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, з білками не з’єднується, виводиться з сечею».
Природним джерелом бензойної кислоти можуть бути журавлина (клюква), суниця, брусниця – тут найбільше (до 0,2 % у спілих ягодах). Також вона присутня в кисломолочних продуктах і сирах (є наслідком метаболізму молочнокислих бактерій).
«Єдине, на що варто звернути увагу, це те, що особливо чутливими до консервантів, у тому числі й до бензойної кислоти, є діти дошкільного віку. Не забувайте про це, коли купуєте харчі для малюків», - зазначає Віктор Мирунко.